Bėgimo bateliai

Vis šylant orams ir nenumaldomai artėjant pavasariui žmonės ima susimąstyti apie savo figūrą. Dažniausiai visi pradeda galvoti, kaip numesti kilogramus, kuriuos priaugo per šventes. Kai kurie pasižada pradėti sportuoti naujais metais tačiau ne visada savo pažadą sau sugeba ištesėti. Tačiau, jei vis dėl to pasiryžote pradėti sportuoti, o tiksliau bėgioti, nes ši sporto šaka tarp mėgėjų pastaruoju metu tampa vis populiaresnė, jums bus pravartu žinoti, kaip pasirinkti tinkamą bėgimui avalynę, kad nepakenktumėte savo sąnariams.

Visų pirma, bėgimui skirti batai turi būti pasirenkami pagal tai, kokia danga ruošiatės bėgioti. Jei planuojate bėgioti stadione su specialia danga, arba lauko takeliais, tuomet sportbačiai galėtų būti plonu padu. Tačiau jei bėgiosite ant asfaltuoto, tai yra pėsčiųjų takais arba kelių kelkraščiais privalu rinktis tokius batelius, kurių padas ties kulnu būtų bent 3 centimetrų ilgio. Taip pat, tokio tipo batai rekomenduojami ir tada, kai bėgiojate žiemą, kai visi keliai yra padengti ledu. Padas turi būti storesnis tam, kad jūsų pėda kaskart dedant koją ant žemės per stipriai nesitrankytų į kietą paviršių. Bėgdami to nejusite tačiau jei planuojate sportuoti ilgesnį laiką, tai po metų ar net trumpesnio laikotarpio pajusite, kad jūsų kojos sąnariai nebėra tokie tvirti, o tai pasireikš jų skausmais arba traškėjimu vaikštant. Viso to galima išvengti, jei sportiniai batai yra storu padu. Tokiu atveju jūsų pėda, kaskart dedant ją ant žemės tiesiogiai nesitrenks į kietą paviršių, o visą jėgą sugers amortizuojantys batų padai.

Taip pat, bėgimui skirti batai privalo būti patogūs, nespausti ir netrinti kojų. Neretai sportuoti pradedantys žmonės iš karto nusiperka naujus batelius vos kartą juos pasimatavę ar tiesiog atitikus dydžiui tačiau tai būna labai didelė klaida, nes netgi jums iš pažiūros tinkantys batai, pradėjus bėgioti nutrina kojas arba spaudžia kojų pirštus. Bėgiojimas ir vaikščiojimas yra du skirtingi dalykai, todėl prieš renkantis batelius juos išbandykite.

Taigi, jei norite pradėti sportuoti ir pradėsite nuo bėgimo, tuomet atidžiai rinkitės sportbačius, kurie privalo būti patogūs, bei turėti storą padą jei ketinate bėgioti kieta kelio danga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *